QUE I ON ESTUDIAR?

Informació sobre els cicles de Lleida.

CFGM:

Activitats físiques i esportives:

-Conducció d’activitats fisico-esportives al medi natural.
INS d’ ARAN ( Vielha).
3.INS Hug Roger III ( Sort ).
4.EA del Pallars ( Talarn ).
5.EA del Pirineo ( Montferrer i Castellbó ).
7.INS Joan Oró ( Lleida ).
8.INS Mollerusa.
– Conducció d’activitats fisico-esportives al medi natural, perfil professional en explotacions d’estacions d’esquí.
2.INS de Pont de Suert.

Administració i gestió:

– Gestió administrativa.
1-INS d’Aran (Vielha en Mijaran).
3-INS Hug Roger III (Sort) .
5-INS Joan Brudieu (La Seu d’Urgell).
5-La Salle (La Seu d’Urgell) .
5-INS Aubenç (Oliana)** (Pendent de confirmació) .
4-INS de Tremp .
6-Acser (Balaguer) .
6-INS Almatà (Balaguer) .
6-INS Els Planells (Artesa de Segre).
7-Espiscopal – Mare de Déu de l’Acadèmia (LLeida).
7-Ilerna (Lleida).
7-INS d’Almenar .
7-INS Escola del Treball (Lleida) .
8-INS Mollerussa .
8-La Salle (Mollerussa) .
9-INS Josep Vallverdú (Les Borges Blanques) .
10-INS Alfons Costafreda (Tàrrega) .
10-Sant Josep (Tàrrega) .
11-INS La Segarra (Cervera) .
11-INS de Guissona.
– Gestió administrativa, perfil professional de l’àmbit jurídic.
7-INS Escola del Treball (Lleida).

Agrària:

– Producció agropecuària.
6-EA de Vallfogona de Balaguer.
8-INS Mollerussa.
9-EA de les Borges Blanques.
10-EA de Tàrrega.
– Aprofitament i conservació del medi natural.
2-INS de Pont de Suert.
5-EA del Pirineu (Montferrer i Castellbò).
– Jardineria i floristeria.
8-INS Mollerussa.
– Producció agroecològica.
7-EA d’Alfarràs.

Arts gràfiques:

– Preimpressió digital.
7-INS Caparrella (Lleida).

Comerç i màrqueting:

– Activitats comercials.
7-INS Escola del Treball (Lleida).
5-INS Aubenç (Oliana).

Edificació i obra civil:

– Obres d’interior, decoració i rehabilitació.
7-INS Torre Vicens (Lleida).
– Construcció.
10-Escola de Sobreestants (Tàrrega).

Electricitat i electrònica:

– Instal·lacions de telecomunicacions.
7-INS Caparrella (Lleida).
8-La Salle – Mollerussa.
– Instal·lacions elèctriques i automàtiques.
4-INS de Tremp.
5-La Salle – La Seu d’Urgell.
7-Episcopal-Mare de Déu de l’Acadèmia (Lleida).
7-INS Escola del Treball (Lleida).
8-La Salle – Mollerussa.
9-INS Josep Vallverdú (Les Borges Blanques).
– Equips electrònics de consum (LOGSE).
8-La Salle – Mollerussa.

Fabricació mecànica:

– Mecanització.
7-INS Guindàvols (Lleida).

Fusta Moble i suro:

– Fusteria i moble.
7-INS Escola del Treball (Lleida).
– Instal·lació i moblament.
7-INS Escola del Treball (Lleida).

Hoteleria i turisme:

– Cuina i gastronomia.
1-INS d’Ostalaria de Les-Val d’Aran (Les).
7-INS d’Hoteleria i Turisme (Lleida).
– Serveis en restauració.
7-INS d’Hoteleria i Turisme (Lleida).

Imatge i so:

– Vídeo discjòquei i so.
7-INS Caparrella (Lleida).
7-Ilerna (Lleida).
8-La Salle (Mollerussa).

Imatge personal:

– Estètica i bellesa.
7-INS Torre Vicens (Lleida).
– Perruqueria i cosmètica capil·lar.
7-INS Torre Vicens (Lleida).

Indústries alimentàries:

– Olis d’oliva i vins.
9-INS Josep Vallverdú (Les Borges Blanques).
– Forneria, pastisseria i confiteria.
1-INS d’Ostalaria de Les-Val d’Aran (Les).
7-INS d’Hoteleria i Turisme (Lleida).
– Elaboració de productes alimentaris.
7-INS d’Hoteleria i Turisme (Lleida).

Industries extractives:

– Excavacions i sondatges.
8-INS Mollerussa.

Informàtica i comunicacions:

– Sistemes microinformàtics i xarxes.
1-INS d’Aran (Vielha).
3-INS Hug Roger III (Sort).
4-INS de Tremp.
6-INS Almatà (Balaguer).
7-INS d’Almenar.
10-INS Alfons Costafreda (Tàrrega).
5-INS Joan Brudieu (La Seu d’Urgell).
7-INS Caparrella (Lleida).
7-Ilerna (Lleida).
8-INS Mollerussa.
11-INS La Segarra (Cervera).
11-INS de Guissona.

Instal·lació i manteniment:

– Manteniment electromecànic.
7-INS Guindàvols (Lleida).
10-INS Alfons Costafreda (Tàrrega).
11-INS de Guissona.
4-INS de Tremp.
– Instal·lacions frigorífiques i de climatització.
7-INS Guindàvols (Lleida).
– Instal·lacions de producció de calor.
7-INS Guindàvols (Lleida).

Sanitat:

– Cures auxiliars d’infermeria (LOGSE).
4-INS de Tremp.
5-INS Joan Brudieu (La Seu d’Urgell).
7-Acser (Balaguer).
7-Ilerna (Lleida).
7-INS Torre Vicens (Lleida).
10-INS La Segarra (Cervera).
– Farmacia i parafarmacia.
7-INS Torre Vicens (Lleida).
– Emergencies sanitàries.
7-INS Torre Vicens (Lleida).
8-La Salle (Mollerussa).

Serveis socioculturals i a la comunitat:

– Atenció a persones en situació de dependència.
4-INS de Tremp.
5-INS Joan Brudieu (La Seu d’Urgell).
6-INS Almatà (Balaguer).
7-INS Ronda (Lleida).
8-INS Mollerussa.
11-INS La Segarra (Cervera).

Tèxtil, confecció i pell:

– Confecció i moda.
7-INS Guindàvols (Lleida).

Transport i manteniment de vehicles:

– Electromecànica de vehicles automòbils (vehicles industrials).
7-INS Caparrella (Lleida).
– Electromecànica de vehicles automòbils.
5-La Salle (La Seu d’Urgell).
7-INS Caparrella (Lleida).
7-Centre Tècnic Ilerdense (Lleida).
8-La Salle (Mollerussa).
11-INS La Segarra (Cervera).
– Electromecànica de maquinaria.
8-INS Mollerussa.
– Carrosseria.
7-INS Caparrella (Lleida).

CFGS:

Activitats físiques i esportives:

-Animació d’activitats físiques i esportives (LOGSE).
1-INS d’Aran (Vielha).
3-INS Hug Roger III (Sort).
7-INS Joan Oró (LLeida).

Agrària:

-Gestió forestal i del medi natural.
2-INS Pont de Suert.
8-INS Mollerussa.
-Ramaderia i assistència en sanitat animal.
6-EA de Vallfogona de Balaguer.
8-INS Mollerussa.
-Paisatgisme i medi rural.
8-INS Mollerussa.
7-EA d’Alfarràs.

Administració i gestió:

-Administració i finances.
4-INS de Tremp.
5-INS La Salle – La Seu d’Urgell.
6-INS Almatà (Balaguer).
7-Episcopal-Mare de Déu de l’Acadèmia (Lleida).
7-INS Escola del Treball (Lleida).
7-Ilerna (Lleida).
8-La Salle – Mollerussa.
11-INS La Segarra (Cervera).
-Administració i finances amb continguts de comerç internacional.
10-INS Alfons Costafreda (Tàrrega).
-Assistència a la direcció.
7-Ilerna (Lleida).
7-INS Escola del Treball (Lleida).

Arts Gràfiques:

– Disseny i edició de publicacions impreses i multimèdia.
7-INS Caparrella (Lleida).

Comerç i Màrqueting:

-Màrqueting i publicitat.
7-INS Escola del Treball (Lleida).
7-Ilerna.
8-INS La Salle – Mollerussa.
-Comerç internacional.
5-INS Aubenç (Oliana).
7-INS Escola del Treball (Lleida).
8-INS La Salle – Mollerussa.
-Gestió de vendes i espais comercials.
7-INS Escola del Treball (Lleida).
8-INS La Salle – Mollerussa.
-Màrqueting i publicitat enològic.
7-Col·legi Claver. Raïmat.
-Transport i logística.
7-INS Escola del Treball (Lleida).

Edificació i obra civil:

-Projectes d’edificació.
7-INS Torre Vicens (Lleida).
-Projectes d’obra civil.
10-Escola de Sobreestants (Tàrrega).
-Realització i plans d’obres (LOGSE).
10-Escola de Sobreestants (Tàrrega).

Electricitat i electrònica:

-Automatització i robòtica industrial.
7-INS Escola del Treball (Lleida).
8-La Salle – Mollerussa.
-Sistemes electrotècnics i automatitzats.
7-Episcopal-Mare de Déu de l’Acadèmia (Lleida).
4-INS de Tremp.
-Manteniment electrònic.
7-INS Caparrella (Lleida).
-Sistemes de telecomunicació i informàtics.
7-INS Caparrella (Lleida).
8-La Salle (Mollerussa).

Energia i aigua:

-Eficiència energètica i energia solar tèrmica.
7-INS Guindàvols (Lleida).
-Energies renovables.
7-INS Escola Treball (Lleida).

Fabricació mecànica:

-Programació de la producció en fabricació mecànica.
7-INS Guindàvols (Lleida).

Hoteleria i turisme:

-Gestió d’allotjaments turístics.
1-INS d’Ostalaria de Les – Val d’Aran (Les).
7-INS d’Hoteleria i Turisme (Lleida).
-Direcció de cuina.
7-INS d’Hoteleria i Turisme (Lleida).
-Direcció de serveis de restauració.
7-INS d’Hoteleria i Turisme (Lleida).

Imatge i so:

-Il·luminació, captació i tractament d’imatge.
7-INS Caparrella (Lleida).
-Animació en 3D, jocs i entorns interactius.
7-Ilerna (Lleida).
Imatge personal:
-Estètica integral i benestar.
7-INS Torre Vicens (Lleida).

Indústries alimentàries:

-Processos i qualitat en la indústria alimentària.
11- INS de Guissona.
-Vitivinicultura.
9-INS Josep Vallverdú (Les Borges Blanques).

Informàtica i comunicació:

-Desenvolupament de aplicacions multiplataforma.
6-INS Almatà (Balaguer).
8-La Salle (Mollerussa).
7-Ilerna (Lleida).
7-INS Caparrella (Lleida).
10-INS Alfons Costafreda (Tàrrega).
-Administració de sistemes informàtics en xarxa.
5-INS Joan Brudieu (La Seu d’Urgell).
7-INS Caparrella (Lleida).
8-INS Mollerussa.
10-INS Alfons Costafreda (Tàrrega).
11-INS La Segarra (Cervera).
-Desenvolupament de aplicacions webs.
6-INS Almatà (Balaguer).
7-Ilerna (Lleida).
7-INS Caparrella (Lleida).
8-INS Mollerussa.
Instal·lació i manteniment:
-Mecatrònica industrial.
4-INS de Tremp.
10-INS Alfons Costafreda (Tàrrega).
-Manteniment d’instal·lacions tèrmiques i de fluids.
7-INS Guindàvols (Lleida).

Química:

-Laboratori d’anàlisi i control de qualitat.
7-INS Escola del Treball (Lleida).

Sanitat:

-Higiene bucodental.
7-INS Torre Vicens (Lleida).
7-Ilerna (Lleida).
11-INS La Segarra (Cervera).
-Dietètica.
7-INS Torre Vicens (Lleida).
-Salud ambiental (LOGSE).
7-INS Torre Vicens (Lleida).
-Laboratori clínic i biomèdic.
7-INS Torre Vicens (Lleida).
-Imatge per al diagnòstic i medicina nuclear.
7-INS Torre Vicens (Lleida).
-Documentació i administració sanitària.
7-INS Torre Vicens (Lleida).
-Radioteràpia i dosimetria.
7-INS Torre Vicens (Lleida).

Seguretat i medi ambient:

-Educació i control ambiental.
2-INS El Pont de Suert.
7-INS Escola del Treball (Lleida).

Serveis socioculturals i a la comunitat:

-Animació sociocultural i turística.
7-INS Ronda (Lleida).
11-INS La Segarra (Cervera).
-Educació infantil.
5-INS Joan Brudieu (La Seu d’Urgell).
7-INS Ronda (Lleida).
7-Martínez (Lleida).
7-Espiscopal – Mare de Déu de l’Acadèmia (Lleida).
8-INS Mollerussa.
7-Ilerna (Lleida).
-Mediació comunicativa.
7-INS Ronda (Lleida).
-Integració social.
6-INS Almatà (Balaguer).
7-INS Ronda (Lleida).
7-Espiscopal – Mare de Déu de l’Acadèmia (Lleida).

Tèxtil, confecció i pell:

-Vestuari a mida i per a espectacles.
7- INS Guindàvols (Lleida).
-Patronatge i moda.
7-INS Guindàvols (Lleida).

Transport i manteniment de vehicles:

-Automoció.
5-La Salle (La Seu d’Urgell).
7-INS Caparrella (Lleida).
8-La Salle – Mollerussa.